Ірина Геращенко перемагає в Нанті з рекордом змагань

542
Фото (с)Ulf Schiller

День за днем міжнародний легкоатлетичний сезон набирає обертів, а українці продовжують гордо нести наш прапор від одного старту до іншого.

Ірина Геращенко традиційно почала сезон з «Різдвяних стартів» у Києві, де перемогла на той час з найкращим результатом сезону в світі зі стрибків у висоту – 1.96 м. Потім були перші трійки на «Меморіалі Олексія Дем’янюка» у Львові та на міжнародних змаганнях у Коттбусі. 28 січня настав час перемоги на турнірі Meeting Nantes Métropole Indoor 2023. Й не просто перемоги, а з рекордом змагань.

Вихованка Ірини Пустовойт почала стрибки з висоти 1.80 м, яку подолала з першої спроби. До 1.93 Геращенко йшла нога в ногу з француженкою Навал Меніке, яка за спробами навіть випереджала українку. 1.91 стали для Меніке повторенням рекорду в приміщенні, а от встановити новий їй уже не вдалося.

Натомість Ірина з другої спроби подолала 1.93 метри, чим не лише забезпечила собі перемогу, а й встановила рекорд змагань, перевершивши досягнення трирічної давнини Бетан Партрідж на два сантиметри. Вже у статусі переможниці Геращенко спробувала сили на 1.97 м, проте цього разу планка їй не підкорилася.

У Нанті Україна була представлена також на доріжці. Данило Даниленко біг 400 метрів у фіналі В. З результатом 47.49 с він фінішував у ньому другим, слідом за французом Тео Анданом (47.22 с). За підсумком двох фіналів Даниленко показав четвертий час. А переміг з рекордом змагань португалець Жоао Коельйо (46.65 с).