Анталія-2024: без другої ліцензії, але з гідною боротьбою

505

Командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби завершився для України здобуттям олімпійської ліцензії та чотирма особистими рекордами наших спортсменів у індивідуальних змаганнях.

Нагадаємо, що після завершення змагань змішаних марафонських естафет зі спортивної ходьби українська делегація подала протест. Підставою для нього стала, на перший погляд, не зовсім зрозуміла ситуація з 4-хвилинним штрафом команди Сергія Світличного й Людмили Оляновської.

За правилами, після трьох червоних карток атлети заходять на трихвилинний піт-лейн. Після цього за кожну наступну картку отримують ще по хвилині штрафу. Команду ж Світличного й Оляновської «запросили» в зону покарань одразу на чотири хвилини. В результаті, вони були 22-ми. Іван Банзерук і Олена Собчук фінішували восьмими, й за сприятливих для нас обставин Україна виграла б дві ліцензії. Але попереду було ще шість команд, у яких серед перших 22-х було по дві команди.

До останнього була надія на те, що чотири хвилини штрафу для команди Світличного й Оляновської були помилкою. І якби це дійсно виявилося так, то навіть мінус одна хвилина штрафу означала б для них 15-те місце, а з ним і третє для України серед країн, у яких по дві команди серед 22-х. А отже, ще одну ліцензію для українських естафет у Париж-2024.

Українська делегація вирішила використати цей шанс і подала протест. Та, на жаль для нас, уважно розглянувши питання, стало очевидним, що помилки суддівства не було й команда отримала заслужені чотири хвилини штрафу.

Таким чином, Україна буде представлена на Олімпійських іграх у Парижі однією змішаною марафонською естафетною командою зі спортивної ходьби. Хто до неї увійде, вирішуватиметься згодом.

Попередня статтяГанна Шевчук: «Не хотіла повторення чемпіонату Європи в Мюнхені»
Наступна статтяОсоблива підтримка українських скороходів на командному чемпіонаті світу в Анталії