Чотири перемоги українців першого дня командного чемпіонату Європи

316
У британському Гейтсхеді закінчився перший день командного чемпіонату Європи з легкої атлетики у вищій лізі, де серед 12 найкращих збірних Старого Світу змагається і синьо-жовта дружина українських підданих Королеви Спорту. Після 21-ого виду програми команда України посідає шосте місце. В активі наших легкоатлетів 160.5 очок. Французам ми поступаємося лише чотирма очками, а від поляків відстаємо на п’ять з половиною пунктів. У лідери після першого дня турніру вибилася команда Німеччини з сумою у 195 очок. Росіяни поступаються їм одним місцем і відповідно лише одним пунктом. Британці першого дня змагань назбирали 181 очко і тримаються на третій позиції.

 
ПЕРЕМОЖЦІ: 4х12 очок = 48 очок
Чотири перемоги відсвяткували українці впродовж першого дня командного чемпіонату Європи.
Прогнозовано, очікувано, жадано, але від того не менш ефектно наша жіноча естафета 4х100м виграла свій вид під завершення першого дня турніру, показавши при цьому найкращий результат сезону в Європі – 42.62сек. Цього разу український квартет добився свого чергового тріумфу у складі Олесі Повх, Вікторії П’ятаченко, Марії Рємєнь та Наталі Погребняк.
В активі запоріжанки Олесі Повх – золотий дубль чемпіонату, який вона оформила завдяки впевненій перемозі на жіночій стометрівці з результатом 11.51сек, але при цьому зустрічний вітер у Олесиному забігові був більший за 4м/с.
Чинна чемпіонка світу та Європи з потрійного стрибка Ольга Саладуха вже в першій спробі стала недосяжною для своїх суперниць. Приземлившись на позначці 14м49см, донеччанка лише підтвердила статус беззаперечного лідера у своїй дисципліні на теренах Старого Світу.
Богдан Бондаренко сповна виправдав звання найкращого легкоатлета Європи у травні, яке він виборов цього тижня. В секторі харків’янин виконав лише дві вдалі спроби на 2м20см та 2м28см, але цього цілком вистачило для перемоги. Далі, виконавши лише одну невдалу спробу на 2.31, Богдан відмовився від можливості продовжувати змагання, поклавши до скарбнички команди заповітні 12 очок.
 
СРІБНІ ПРИЗЕРИ: 2х11очок = 22 очки
Дві срібні нагороди першого дня змагань України здобула в бігових дисциплінах, але це той випадок, коли перешкоди не стали нам на заваді.
Чемпіонка Європи серед молоді Анна Ярощук фінішувала другою на дистанції 400 метрів з бар’єрами з результатом 55.27сек. Поступилася атлетка з Дніпропетровська господарці змагань Ейлід Чайлд, котра фінішувала з особистим рекордом 54.42.
Валентина Жудіна тактично грамотно і досить впевнено провела забіг на 3000 метрів з перешкодами і, фінішувавши другою з результатом 9:34.90, поступилася лише росіянці Наталії Арістарховой 9:30.64Б чий показник став найкращим нинішнього літа в Європі.
 
БРОНЗОВІ ПРИЗЕРИ: 2х10 очок = 20 очок
Чинна чемпіонка Європи з метання списа Віра Ребрик, хоча і залишила за спиною куди титулованішу й досвідченішу росіянку Марію Абакумову, але вище третьої сходинки п’єдесталу піднятися так і не змогла. В активі ялтинської списометальниці 57м92см, але заради справедливості відзначимо, що в цьому секторі шалений вітер став таки на заваді високим результатам. Єдиною, кому вдалося послати спис за позначку 60м стала німкеня Крістіна Обегфьоль – 62м64см.
В березні нинішнього року Ольга Ляхова лише дебютувала у складі дорослої збірної на чемпіонаті Єіропи в закритих приміщеннях, діставшись фіналу в Гетеборзі, й ось ще один суттєвий крок вперед у виконанні донеччани. На дистанції 800м вона фінішувала третьою з результатом 2:02.30. А перемога у виконанні британки Джессіки Юдд була чи не найбільшою несподіванкою дня – 2:00.82.
 
4 МІСЦЕ: 2х9 очок = 18 очок
Капітан збірної України на нинішньому командному чемпіонаті Європи Наталя Семенова, хоча у не змогла показати свого найкращого результату нинішнього сезону, але все ж таки фінішувала на високій четвертій позиції. В секторі для метання диска донеччан ці лише одного сантиметра не вистачило до 60-метрової межі. Перемогла ж тут француженка Меліна Робер-Мічон 63м75см.
Біг на 5000м серед чоловіків – це традиційна тактична боротьба, в якій українець Микола Лабовський проявив неабияку мудрість. Правильна стратегія ведення бігу дозволила нашому атлетові фінішувати четвертим з результатом 14хвилин 14 секунд і 50 сотих. А «золото» цієї дисципліни цілком прогнозовано залишилося у гсподарів турніру. Дворазовий олімпійський чемпіон Лондона Мохаммед Фарах чотирьохсотметровим фінішним спуртом не залишив жодного шансу жодному суперниковіБ зупинивши секундомір на позначці 14:10.00.
 
6 МІСЦЕ: 3х7 очок = 21
39.11сек – показник, з яким українська чоловіча естафета 4х100м здобула шосте місце в заключному виді першого дня командного чемпіонату Європи. В складі нашої четвірки цього разу стартували Руслан Перестюк, Сергій Смелик, Ігор Бодров та Віталій Корж. Збірна Великої Британії перемогла в цій дисципліні з найкращим результатом сезону в Старому Світі – 38.39. Зазначимо, що українці виконали норматив для участі в чемпіонаты світу.
Тарас Неледва в компанії досить сильних ій іменитих суперників зумів закріпитися на шостій позиції в секторі для стрибків у довжину з результатом 7м80см. Беззаперечний фаворит і лідер цього виду росіянин Алєксандр Мєньков у своїй найкращій спробі приземлився на позначці 8м36см.
Ольга Земляк показала шостий результат на дистанції 400м – 52.59сек, а капітан збірної Великої Британії Перрі Шейк-Дарйтон заслужено поклала 12 очок до скарбнички своїє команди, фінішувавши з найкращим результатом нинішнього літа в Європі 50.50сек.
 
7 МІСЦЕ: 2х6 очок = 12 очок
Юна Катерина Козлова, взявши в секторі для стрибків з жердиною висоту 4м15см, посіла сьому місце. Перемогу в цікавій тактичній боротьбі з суперницями та в нелегкій боротьбі з вітром здобула в цьому секторі німкені Сілке Шпігельбург – 4м60см.
Сьомим фінішував і Олександр Борисюк, подолавши дистанцію 1500м за 3:42.41. першим перетнув фініш колишній кенієць, котрий захищає зараз прапор Туреччини Ілхам Озбілен 3:38.57.
 
8 МІСЦЕ: 1Х4.5 очок = 4.5 очок
Так сталося, що фінішувавши четвертим у своєму забігові на 400 метрів, Євген Гуцол показав однаковий результат з іспанцем Гарсіа Самюелем з другого забігу. Їхній час 46.89сек дозволив їм розділити між собою восьме місце, а отже і поділити очки. Звідси і 4 з половиною пункти в скарбничці нашої команди. Перемога в цій дисципліні на рахунку росіянина Владіміра Краснова – 45.69сек.
 
9 МІСЦЕ: 1х4 очки = 4 очки
Юна представниця українських видів витривалості Яна Янош фінішувала дев’ятою на дистанції 3000м серед жінок з результатом 9:25.34сек. Єлєна Коробкіна із Росії перемога тут з показником 9:01.45.
 
10 МІСЦЕ: 3х3очки = 9 очок
9 очок загальними зусиллями додали в актив нашої збірної ще троє атлетів.
Денис Нечипоренко подолав дистанцію 400 метрів з бар’єрами за 51.26сек. Німець Сільвіо Шірмейстер, встановивши особистий рекорд 49.15сек, залишив за спино. Фаворита змагань британця Даї Гріна (49.39)
Євген Виноградов в секторі для метання молота показав лише 70м47см. Поляк Павєл Фейдек здобув для своєї команди єдині 12 очок протягом першого дня турніру. В його активі спроба на 77 метрів рівно.
Віктор Самолюк послав ядро на 18м07см. Німець Девід Шторль зі спробою на 20.47 обійшов поляка Томаша Маєвски.
 
11 МІСЦЕ: Ігор Бодров за підсумками двох чоловічих забігів на стометрівці показав результат 11.63сек. Але, заради справедливості зазначимо, що зустрічний вітер в забігові українця був майже на 4м/с потужнішим, аніж у першому забігові. Висхідна французька зірка Джиммі Віко здобув перемогу на найкоротшій літній дистанції з результатом 10.28сек.
 
Отже, протягом першого дня командного чемпіонату Європи представники збірної України жодного разу не опустилися на останню 12-ту позицію і не здобули жодної «баранки». В неділю, 23 червня, у Гейтсхеді пройде другий, заключний день змагань. Шанси поборотися за командну нагороду в збірної України все ще досить високі.
 
Людмила ЯКУШЕВА, для ФЛАУ
Попередня статтяМихайло Яворський: «Хобі?.. Тренування моє хобі»
Наступна статтяПішов з життя Броніслав Юшко