Командний чемпіонат України в приміщенні: через конкуренцію до особистих рекордів і SB

1049

У Сумах стартував командний чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні. Перший день змагань запам’ятався відразу кількома особистими рекордами та цікавою боротьбою на доріжках і в секторах.

Данило Даниленко найшвидше подолав 400 метрів (47.44 с), залишивши у 25 сотих позаду Олександра Погорілка. Зазначимо, що для останнього 47.69 с стали особистим рекордом у приміщенні.

Дуже сильна компанія на цій дистанції підібралася у жінок. За перемогу у Сумах боролися Анна Рижикова, Катерина Климюк, Єлизавета Бризгіна й Аліна Логвиненко. Переможницею стала Рижикова, яка була єдиною, хто цього вечора «розміняв» 53 секунди – 52.97. Боротьба у сильній компанії привела до того, що Катерина Климюк зуміла встановити особистий рекорд у приміщенні (53.49 с) і фінішувати з цим часом другою. Бризгіна (53.72) і Логвиненко (54.26) стали третьою і четвертою відповідно.

Зазначимо, що паралельно відбувалися змагання у Відні, на яких своїми секундами всіх вражала голландка Фемке Бол. Вона, як і Рижикова, спеціалізується з бігу на 400 метрів з бар’єрами, але це не завадило їй встановити надзвичайно високий результат для початку сезону на гладкій 400-метрівці у приміщенні (50.96 с) і очолити з ними світовий топ-лист сезону.

Вікторія Ратнікова минулого сезону демонструвала високі результати у приміщенні. На чемпіонаті України вона пробігла 60 метрів за 7.21 секунди – швидше у її віці в Україні бігла лише легендарна Жанна Блок. Цього року вона знову була поза конкуренцією. Для перемоги їй вистачило 7.31 с.

У чоловіків долю переможця вирішував фотофініш. Ерік Костриця і Станіслав Коваленко показали однаковий час – 6.72 с, але тисячні долі секунди були на боці Костриці. Олександр Соколов (6.76) і Сергій Смелик (6.83 с) фінішували слідом.

Вже у фіналі Анна Плотіцина поліпшила найкращий результат сезону з бігу на 60 метрів з бар’єрами, подолавши їх за 8.17 с. А у фіналі скинула з нього ще соту і перемогла з часом 8.16 с. Анастасія Мохнюк, яка на початку лютого виступить на міжнародних змагань з багатоборства у Талліні, у Сумах стала другою на бар’єрній дистанції (8.24). Юлія Должкова випередила Ганну Чубковцову і стала третьою (8.33 с).

60 метрів з бар’єрами серед чоловіків з особистим рекордом виграв Віктор Солянов (7.90 с).

Ірина Геращенко повторила найкращий результат нинішнього сезону (1,92 м) і виграла змагання зі стрибків у висоту. Юлія Чумаченко за спробами обіграла Оксану Окунєву і стала другою (1.89 м). Нагадаємо, що Юлія Левченко і Ярослава Магучіх 2 лютого змагатимуться у Банській Бистриці. У змаганнях чоловіків у сектор там вийде українець Андрій Проценко.

У секторі для стрибків з жердиною зустрілися дві лідерки у цій дисципліні – Марина Килипко і Яна Гладійчук. Гладійчук відкрила сезон «Різдвяними стартами у Києві, де виграла з результатом 4.40 метрів. У Сумах вона його поліпшила на один сантиметр і здобула другу перемогу поспіль. Килипко друга (4.31 м). У чоловіків найвище злетів Владислав Малихін (5.42 м).

У секторі для штовхання ядра серед чоловіків Ігор Мусієнко підтвердив статус лідера останніх років і переміг з результатом 18.93 м. У жінок найкращий виступ у Тетяни Кравченко (15.06 м).

Олег Свистун прогнозовано переміг зі спортивної ходьби на 5000 метрів (20:00.22 хв). Цікаво було поспостерігати і за атлетами, які лише три дні тому змагалися на юніорському чемпіонаті України. І якщо того разу Микола Рущак переміг, а Тарас Корецький був другим, то на командному чемпіонаті України вище вже був Корецький. З результатом 20:49.78 хв він фінішував четвертим, пропустивши вперед Олексія Білоруса (20:42.85) та Іллю Білика (20:49.64). Рущак шостий. У жіночих змаганнях на цій дистанції першою стала Яна Фарина (23:46.08 хв).

Лідери зі стрибків у довжину серед чоловіків участі у командному чемпіонаті України не брали. Зокрема, Владислав Мазур напередодні змагався у Гомелі, де переміг з найкращим результатом нинішнього сезону – 7.89 м. За відсутності перших номерів збірної поза конкуренцією був Ігор Гончар (7.71 м). Змагання серед жінок виграла Оксана Мартинова (6.34 м).

Роман Ростикус (5:40.61 хв) та Ганна Жмурко виграли дистанцію 2000 метрів з перешкодами (6:40.70 хв). Орися Дем’янюк (4:33.75 хв) й Артем Алфімов (3:47.93 хв) найшвидше пробігли 1500 метрів.

Лідерки з п’ятиборства – Аліна Шух, Анна Мельниченко, Анастасія Мохнюк і Дарина Слобода – змагалися у Сумах з окремих видів. За їхньої відсутності змагання з багатоборства виграла Тетяна Білик з сумою 3917 очок.

Всі результати першого дня командного чемпіонату України в приміщенні та стартові протоколи другого дня

Попередня статтяСуперниця Анни Рижикової оновила світовий топ-лист
Наступна статтяХодгкінсон переписала світовий юніорський рекорд з бігу на 800м