Михайло Брудін – бронзовий призер чемпіонату світу U20!

1372
Фото (с)Jurij Kodrun | European Athletics via Getty Images

Українець Михайло Брудін був наймолодшим учасником фіналу з метання диска на чемпіонаті світу U20, який сьогодні, 6 серпня, завершується в Калі. У Колумбію він приїхав не маючи результатів за 60 метрів у юніорській категорії. Проте у нього було дещо більше – бажання показати, на що здатний, і його тато й тренер Юрій Брудін, який на цих змаганнях був поряд.

Вже в кваліфікації Брудін встановив особистий рекорд і кваліфікувався до фіналу з найкращим результатом з усіх учасників (61.47 м). Проте для того, щоб потрапляти до призової трійки, у фіналі цього могло бути недостатньо.

Після трьох спроб Брудін з результатом 60.91 м закріпився у вісімці атлетів, які продовжували боротьбу за медалі. Й уже наступний його вихід у сектор змусив уболівальників зіскочити зі своїх місць: 63.30 м, новий особистий рекорд у фіналі найвідповідальнішого турніру й, у підсумку, бронзова медаль. Далі цього дня вдалося метнути лише двом німцям, які й оформили переможний дубль.

Маріус Каргес на шосту спробу виходив у статусі чемпіона й поліпшив свій результат до 65.55 м, а Міка Зосна виграв срібло (63.88 м).

Нагадаємо, що в липні 17-річний Брудін переконливо виграв чемпіонат Європи U18 і встановив рекорд турніру. Ту перемогу він присвятив своїй двоюрідній бабусі, легендарній Фаїні Мельник.

Медаль Брудіна в Колумбії стала другою для українців на юніорському чемпіонаті світу-2022. Напередодні золото в скарбничку команди поклав метальник списа Артур Фельфнер.

***

6 серпня Україна була також представлена у фіналі зі стрибків у висоту серед юніорок. Марія Алєйнікова безпомилково подолала 1.70 м і 1.75 м. Проте впоратися з 1.80 цього вечора їй, на превеликий жаль, не вдалося. Вона восьма. Чемпіонкою світу серед юніорок стала естонка Кармен Бруус (1.95 м).

Всі результати чемпіонату світу U20 з легкої атлетики

Попередня статтяДві українки – в трійці етапу «Діамантової ліги» в Сілезії
Наступна статтяСебастьян Кое: «Ми підтримуватимемо Україну аж до завершення війни»