«Діамантова ліга»: SB і призова трійка Марини Бех-Романчук та рекорд Європи від Якоба Інгебрігтсена в Осло

1141
Фото (c)Marc Mueller, European Athletics

Марина Бех-Романчук напередодні «Діамантової ліги» в Осло подарувала своїм підписникам у соціальних мережах невеличке знайомство з містом, опублікувавши кілька своїх фото й відео в столиці Норвегії. А вже наступного дня порадувала всіх нас своїм найкращим результатом сезону з потрійного стрибка й черговим місцем у трійці найсильніших. Зі стрибком на 14.75 м вона третя. Перемогла венесуелка Юлімар Рохас (14.91 м). Кубинка Леяніс Перес Ернандес з особистим рекордом друга (14.87 м).

Фемке Бол продовжує поліпшувати найкращі результати сезону в світі. В Осло вона виграла в найближчої з суперниць понад секунду (52.30 с) і крім того, що очолила топ-лист сезону з бігу на 400 метрів з бар’єрами, ще й встановила рекорд змагань. Рашель Клейтон з Ямайки друга (53.84 с).

Анна Рижикова поступово продовжує поліпшувати найкращі результати сезону. В Осло з часом 55.53 с вона фінішувала сьомою. Вікторія Ткачук шоста, в 14 сотих попереду (55.36 с).

***

На третьому поспіль етапі «Діамантової ліги» атлетки встановлюють світові рекорди на середніх і довгих дистанціях. Цього разу, щоправда, юніорський – з бігу на одну милю. Його авторкою стала ефіопка Бірке Хайлом (4:17.13 хв), яка до того ж очолила світовий топ-лист сезону в цій дисципліні.

Продовжує бити рекорди й норвежець Якоб Інгебрігтсен. 1500 метрів він подолав з рекордом Європи, рекордом змагань і найкращим результатом сезону в світі – 3:27.95 хв.

Рекорд «Діамантової ліги» й найкращий результат сезону в світі з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед чоловіків на рахунку ще одного норвежця – Карстена Варгольма (46.52 с).

Коли в одного поляка не все складається під час змагань з метання молота, ледь не щоразу його може підстрахувати інший. Так сталося й в Осло. П’ятиразовий чемпіон світу Павел Файдек у найкращій зі спроб показав результат 76.50 м, якого не вистачило для фіналу трьох. З ним він посів п’яте місце. В той же час його співвітчизник Войцех Новіцький у другій спробі метнув молот на позначку найкращого результату сезону в світі, рекордів змагань і «Діамантової ліги» – 81.92 м. Американець Руді Вінклер другий (79.26 м).

Найкращі результати сезону також у кенійки Беатріс Чебет з бігу на 3000 метрів (8:25.01 хв), ефіопа Йоміфа Кеджалчі з бігу на 5000 метрів (12:41.73 хв) і Марі-Жозе Талу з Кот д’Івуару з бігу на 100 метрів (10.75 с).

Світовий рекордсмен з бігу на 400 метрів Вейд ван Нікерк з ПАР продовжує повернення на вершину. На норвезькому етапі «Діамантової ліги» він не мав рівних, перемігши з часом 44.38 с. Швед Арманд Дуплантіс продовжує підкорювати шестиметрові висоти в секторі для стрибків з жердиною. Цього разу перемогу йому забезпечили 6.01 м.

Швейцарський багатоборець Сімон Егаммер у секторі для стрибків у довжину залишив позаду титулованих представників цього виду, включно з олімпійським чемпіоном греком Малтіадісом Тентоглу, й переміг з результатом 8.32 м.

В одній десятій від найкращого результату сезону в світі з бігу на 200 метрів фінішував американець Еррійон Найтон, проте його 19.77 с забезпечили йому як перемогу, так і рекорд змагань.

Всі результати «Діамантової ліги» в Осло

Попередня статтяБезупинний медіа розвиток ФЛАУ
Наступна статтяВ Івано-Франківську завершився командний чемпіонат України серед юніорів